Ogród nowoczesny

Ogród nowoczesny jest jedną z trudniejszych aranżacji. Jednocześnie jest bardzo efektowny. A czy da się go dobrze zaaranżować we własnym zakresie?

Ogród nowoczesny mimo oszczędnej formy, wymaga także często, dużych nakładów finansowych, gdyż zarówno materiały jak i rozwiązania techniczne powinny być z tzw. wyższej półki.
Często do nowoczesnych aranżacji wprowadza się nowoczesne materiały tj, stal, beton, plastik, szkło itd. Istotnym elementem aranżacji nowoczesnych jest kolor. Dominuje prostota i przejrzystość całego układu.

Najważniejsza w ogrodzie nowoczesnym jest bowiem kompozycja, którą tworzy forma, tekstura i kolor – niekoniecznie roślin, ale wszystkich elementów przestrzeni. Kompozycję tę najczęściej tworzą proste linie lub kształty geometryczne oraz monochromatyczne odcienie chętnie przełamywane jakimś mocnym akcentem kolorystycznym. W ogrodzie nowoczesnym równie ważny jak rośliny – jeśli nie ważniejszy – jest dobór wyposażenia: mebli ogrodowych, posadzek, kolor i struktura murów, kształt i barwa donic, rzeźby ogrodowe. Dominujące materiały to beton, tworzywa sztuczne, szkło, stal szlachetna.

Ważną rolę kompozycyjną pełnią duże, gładkie powierzchnia – idealnie przystrzyżony trawnik lub niezmącone lustro wody.

Great-new-modern-garden-design-london-2014-8

Modern-garden-design-modern-house-with-garden-design-idea-home

Sprawdź również Projektowanie ogrodów Poznań