Systemy nawadniania

Automatyczne nawadnianie to system składający się z wielu elementów, między innymi takich, jak zraszacze statyczne, zraszacze ruchome, mikrozraszacze, linie kroplujące, czujniki deszczu i sterowniki.
Poszczególne sekcje takiego systemu podlewają rośliny, które mają podobne wymagania co do ilości i ciśnienia wody. Za pomocą automatycznych systemów możliwe jest regularne i w pełni kontrolowane dostarczanie wody do ogrodu. Systemy pracują nawet pod nieobecność właścicieli i wyłączają się po obfitych opadach deszczu.

Zalety korzystania z systemu nawadniania

Zakładanie systemów nawadniających cieszy się coraz większą popularnością – na takie systemy decydują się zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa.
Nawadnianie automatyczne to gwarancja, że rośliny otrzymają dokładnie tyle wody, ile potrzebują i będą podlewane regularnie.

Czas

Decydując się na system automatycznego nawadniania nie musimy gospodarować czasu na codzienne ręczne podlewanie roślin i trawnika. System załącza się automatycznie o wybranej przez nas porze, a my zyskujemy sporo czasu.

Pieniądze

Korzystając z automatycznego podlewania roślin, trawników i wszelkich terenów zielonych oszczędzamy też pieniądze. Proces takiego podlewania generuje niższe straty niż podlewanie ręczne – zużywamy mniej wody.

Oszczędność wody

Automatyczne nawadnianie ogrodu może odbywać się na przykład w nocy, kiedy parowanie wody jest znacznie mniejsze niż w dzień. Takie rozwiązanie sprawia, że zużywane są dużo mniejsze ilości wody, a to spora oszczędność.

Dlaczego warto wybrać Magic Gardens?

Jakość

Każdą pracę wykonujemy z wielkim zaangażowaniem i koncentrujemy się na tym, by nasze usługi spełniały najwyższe standardy jakości. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, ale nie boimy się też nowych technologii. Zadowolenie klientów to dla nas priorytet!

Doświadczenie

Projektowaniem i zakładaniem systemów nawadniających w Poznaniu zajmujemy się od lat – nasze doświadczenie z każdym dniem jest coraz bogatsze. Na koncie mamy tworzenie systemów dostosowanych do różnych warunków i potrzeb roślin.

Profesjonalizm

Świadczymy kompleksowe usługi i dbamy o każdy szczegół. Podczas pracy nad projektem systemów nawadniana dokładnie analizujemy potrzeby roślin, którymi wypełniony jest ogród, jak również preferencje inwestora.

Systemy nawadniania automatycznego

Projektowanie

Projektowanie systemu automatycznego nawadniania to proces indywidualny, w którym pod uwagę brane są wielkość ogrodu czy wymagania poszczególnych roślin. Dokładnie analizujemy każdą kwestię, dzięki czemu systemy działają wydajnie i nie generują dużych kosztów.

Zakładanie

Zapewniamy montaż systemów automatycznego nawadniania. Wybieramy optymalne miejsca do instalacji zraszaczy i dokładnie sprawdzamy czy wszystko działa jak należy. Podpowiadamy, że o montażu podziemnej części instalacji nawadniania warto pomyśleć już na etapie projektowania ogrodu.

Serwis

System automatycznego nawadniania, jak wszystkie inne urządzenia wymaga konserwacji, a czasem serwisu. Nasz zespół służy pomocą. Przeczyścimy dysze, sprawdzimy stan elektrozaworów, usuniemy wszelkie usterki i zadbamy o każdą kwestię.

Dlaczego warto zainwestować w system nawadniający?

Instalacja automatycznego nawadniania ma wiele plusów i pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. System działa w 100% automatycznie, nie musimy więc tracić czasu na ręczne podlewanie ogrodów i terenów zielonych – a na nadmiar czasu nikt z nas nie narzeka.

 

Ponadto, ciśnienie i ilość wody można dostosować do potrzeb roślin i trawnika, co więcej, nasz kawałek zieleni będzie podlewany regularnie, a to z pewnością będzie miało bardzo pozytywny wpływ na rozwój roślinności.

Warto też wspomnieć o korzyściach ekonomicznych – zużycie wody jest o 50% mniejsze w porównaniu z podlewaniem ręcznym.