Dlaczego warto korzystać z ogrodnika? Poradnik

Piękny ogród to marzenie wielu osób. Warto jednak pamiętać, że o ogród trzeba dbać i to w odpowiedni sposób. Bardzo ważne są takie kwestie, jak odchwaszczanie roślin, nawożenie, regularne koszenie trawników oraz prace porządkowe. Takie działania wymagają zarówno czasu, jak i odpowiedniej wiedzy. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zatrudnienie ogrodnika.

Dlaczego warto skorzystać z usług ogrodnika?

Zatrudnienie ogrodnika w wielu przypadkach okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dlaczego?

 • Fachowiec będzie regularnie dbał o nasz ogród i wszystkie potrzebne prace wykona na bieżąco, dzięki temu utrzymamy nasz kawałek zieleni w doskonałym stanie i nie będziemy musieli martwić się najdrobniejsze zaniedbania.
 • Koniecznie trzeba pamiętać, że ogrodnik dysponuje specjalistyczną wiedzą na temat wszelkiego typu roślin – ich potrzeb oraz ewentualnych chorób. Specjalista doskonale poradzi sobie z doborem nawozów i różnego typu środków do pielęgnacji, jak również z usunięciem niechcianych szkodników.
 • Ogrodnik zadba o to, by wszelkie prace w ogrodzie były wykonane sprawnie i z największą precyzją. W końcu, kto lepiej niż fachowiec wie, jak często i w jaki sposób przycinać róże, jak zabezpieczyć rośliny przed nadchodzącą zimą czy też, jak w prawidłowy sposób przyciąć żywopłot.
 • Ponadto, profesjonalni ogrodnicy często dysponują specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym efekty pracy są jeszcze lepsze.

Wszystko to sprawi, że nasz ogród będzie doskonale prezentował się o każdej porze roku, a gdy tylko pogoda pozwoli będzie idealnym miejscem na relaks i odpoczynek.

Jak znaleźć dobrego ogrodnika?

Oczywiście ogrodnik ogrodnikowi nierówny, warto więc dokładnie przeanalizować nasze potrzeby i z licznego grona wybrać prawdziwego fachowca. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

 1. Warto dokładnie ustalić zakres usług danego ogrodnika i zapytać, czym konkretnie się zajmuje – czy tylko pielęgnacją zieleni czy również sadzeniem roślin, pracami porządkowymi i podcinaniem gałęzi drzew.
 2. Dobrze też zapytać o doświadczenie ogrodnika i ogrody, którymi do tej pory się zajmował.
 3. Ustalcie też, jak często ogrodnik może odwiedzać Wasz ogród i, jak długo będzie w nim pracował.
 4. Można też zapytać czy ogrodnik dysponuje własnymi narzędziami, czy też w grę wchodzi tylko praca z wykorzystaniem Waszych narzędzi.
 5. Podpowiadamy, że już na wstępie warto ustalić sposoby rozliczania się z ogrodnikiem i wysokość stawki. Dobrze też zapytać o to, czy któreś z usług są dodatkowo płatne. Zdarzają się sytuacje, że na przykład za wycinkę drzew trzeba zapłacić dodatkowo około 100 złotych za każde drzewo.
 6. Jeśli ogrodnik musi dojechać do naszego ogrodu kilkanaście kilometrów, warto zapytac, czy generuje to dodatkowe koszty. Często ogrodnicy pobierają opłatę za dojazd, na przykład 1zł za km.

To najważniejsze kwestie, na które warto zwrócić uwagę.

Ogrodnik – zakres usług

Ogrodnik – zakres usług

Na rynku działa wielu ogrodników, a zakres ich usług może być dość różnorodny, wśród najczęstszych usług ogrodniczych wymienić możemy takie prace jak:

 • koszenie trawy
 • odchwaszczenie trawników i roślin
 • nawadnianie ogrodów
 • wycinka drzew
 • wywóz odpadów zielonych
 • opryski roślin

Pomoc ogrodnika – cena?

Z usług ogrodnika można korzystać przez cały rok, sezonowo, jak i kilka razy w roku, wszystko tutaj zależy od naszych preferencji i potrzeb naszego ogrodu. Ceny usług ogrodniczych są bardzo różne, jeśli rozliczamy się z naszym fachowcem za godzinę pracy, to musimy liczyć się z wydatkiem około 30-40 złotych. za każdą godzinę pracy.

Jeśli więc chcecie, aby Wasz ogród zawsze doskonale się prezentował, ale brakuje Wam czasu i umiejętności, by się nim zająć podpowiadamy, że skorzystanie z pomocy ogrodnika może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

Potrzebujesz pomocy w zakresie prac ogrodowych? Sprawdź naszą ofertę usług ogrodniczych na terenie Poznania i okolic.