Koszenie trawników i trawy

Profesjonalne koszenie trawy i trawników Poznań i okolice

koszenie trawy i trawników

Po stworzeniu imponującego trawnika nie pozostawiamy naszych klientów samych sobie. Oferujemy kompleksową pielęgnację, w której zakres wchodzi również koszenie trawy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ważne jest poprawne przycinanie trawnika. Właściwe koszenie oznacza nie tylko skracanie go do odpowiedniej długości, ale również robienie tego w odpowiednim terminie.

Skracanie młodego trawnika

Po zasadzeniu nowej trawy koszenie możemy przeprowadzić dopiero po osiągnięciu przez nią długości co najmniej 8 cm. Niedopuszczalne jest natychmiastowe koszenie trawy na krótko. Najpierw skracamy ją delikatnie o 2-3 cm. Dopiero gdy nadejdzie odpowiedni czas, aby ponownie skosić trawnik, przycinamy go do dowolnej długości. Postępowanie w ten sposób pozytywnie wpływa na rozwój trawnika.

Kiedy wykonujemy koszenie trawników?

Koszenie trawy wykonujemy wtedy, kiedy klient uzna, iż jej długość nie spełnia jego oczekiwań. Niemniej jednak należy pamiętać, że każdy gatunek trawy nieco inaczej znosi koszenie i powinien być przycinany do innej długości. Przekazujemy klientowi fachowe zalecenia, wskazując na pożądaną długość trawnika. Bywa jednak tak, że klient potrzebuje większego bądź mniejszego skrócenia niż zalecane. Oczywiście, to do niego należy ostatnie zdanie.

Oprócz sytuacji, w której koszenie trawy to wyraźne życzenie klienta, wykonujemy je także zawsze wczesną wiosną. Działanie to jest niezbędne, jeżeli trawnik ma pięknie rosnąć przez cały okres od wiosny do jesieni.

Ponadto, również przed zimą wykonujemy precyzyjne koszenie trawników. Niezwykle istotne jest osiągnięcie optymalnej długości, która wynosi zwykle ok. 4 cm. Dłuższe trawniki mogą zacząć gnić, jeżeli po jesieni pokryje je gruba warstwa śniegu. Natomiast trawa krótsza niż 4 cm nie chroni dostatecznie korzeni przed przymrozkami.

Skontaktuj się z nami

Magic Gardens – Piotr Nowak

tel.: +48 609 011 824

e-mail: biuro@magicgardens.com.pl