Trawa z rolki cena

Ogród angielski

Na całym świecie ogrody angielskie uchodzą za wzory do naśladowania. Angielscy pasjonaci ogrodów lubują się w ich oryginalnym urządzaniu od wieków. Już w czasach kolonialnych sprowadzali na Wyspy egzotyczne rośliny z dalekich zakątków Świata, a wśród nich araukarie czy też daglezje. Określenie „angielski ogród” jest bardzo niejednorodne, gdyż różnorodność brytyjskich projektów jest olbrzymia.

Za symbol stylu angielskiego śmiało można by uznać ogrody edwardiańskie. Jest to połączenie sprzeczności, poprzez mieszankę malowniczości wynikającej z otaczającego siedlisko nasadzenia, ze znaczną swobodą przy wyborze barw.

Charakterystyczny dla angielskich ogrodów jest kontrolowany chaos. Rośliny pojawiają się w najmniej oczekiwanych miejscach, przerastając fugi murów, wijąc się po schodach, czy też przecinając ścieżki. Mała architektura nie odgrywa znaczącej roli, napotkać można jedynie obrzeża rabat, pojedyncze murki oporowe i dodatki drewniane.

W ogrodach angielskich stawia się na prywatność i wygodę użytkowników. Mają one zapewnić odpoczynek w przytulnym otoczeniu domu.

Nie można mówić o angielskim ogrodzie bez równo, wręcz idealnie ściętego i zadbanego trawnika. Ażeby osiągnąć wymarzony efekt, należy nieustannie powtarzać czynności pielęgnacyjne, jak nawożenie, koszenie, odchwaszczanie, nawadnianie czy wertykulacja.


Ogród angielski
Sprawdź również inne > Usługi ogrodnicze Poznań