Trawa w rolkach, z siewu

Opis usługi

Czym jest trawa z rolki, zwana również jako trawnik z rolki i trawa rolowana? Już tłumaczymy!

Proces produkcji trawy w rolce przebiega wieloetapowo. Odpowiednio dobrane nasiona trawy wysiewane są na cienkiej warstwie torfowego podłoża na folii. proces wysiewu i wzrostu trawy trwa około półtora roku. Uzyskana darń jest dojrzała i ma system korzeniowy. Taką trawą pozostaje tylko rozłożyć na dobrze przygotowanym podłożu i można cieszyć się pięknym trawnikiem.

Zastosowania

Trawa z rolki wygląda bardzo estetycznie i nie jest wymagająca. Właśnie dlatego znajduje szerokie zastosowanie. Coraz częściej na zakup trawy z rolki decydują się osoby prywatne, jak również hotele, restauracje, firmy i instytucje o różnym profilu działalności.

Boiska sportowe

Trawnik z rolki na boiskach sportowych musi być trwały i szybo regenerować się – ważne, aby mimo odbywających na boisku meczów, zawodów i aktywnego użytkowania trawa dobrze się prezentowała. Trawa rolowana na boiska sportowe uchodzi za najdroższą.

Przydomowe ogrody

Marzysz o pięknym trawniku przed domem, ale nie masz czasu na wysiewanie nasion trawy? Doskonałym rozwiązaniem będzie trawa z rolki. Gotowa darń dostępna jest w rolkach o grubości 0,5 m, zakupić można, ciężar to ok. 15-20 kg. Dostawa? Na palecie mieści się ok. 40 m² trawy.

Trawnik

Nasiona trawy wysiewane w tradycyjny sposób dają zadowalający efekt dopiero po kilku miesiącach. Trawnik z rolki zaraz po założeniu na odpowiednio przygotowane podłoże wygląda doskonale, a dom i ogród z daleka przyciągają uwagę.

Miejsca publiczne

Trawa rolowana doskonale sprawdza się w miejscach publicznych –nawet m² rolowanego trawnika sprawia, że robi się przyjemniej. Co więcej, trawnik z rolki możemy rozłożyć o każdej porze, tradycyjny wysiewamy tylko od kwietnia do listopada.

Nasze usługi

Trawa z rolki

Przed rozłożeniem rolowanego trawnika, z podłoża powinny zostać usunięte chwaty, grunt musi być wyrównany – tutaj często używa się glebogryzarki, podłoże powinno być też zwilżone wodą. Zaleca się również rozłożenie siatki na krety.

Systemy nawadniania

Kostrzewa czerwona i owcza potrzebują mniej wody niż rajgras, niezależnie jednak od gatunku trawy musimy pamiętać o nawadnianiu. Tutaj do wyboru mamy różne systemy nawadniania – automatyczne zraszacze oraz węże ogrodowe.

Pielęgnacja roślin

Trawnik należy wywałkować lekkim wałkiem po ok. 14-21 dniach od ułożenia. Nawadnianie? Od maja do września trawę powinniśmy kosić dwa razy w tygodniu. Dobrze też zdecydować się na użycie nawozu. Taka pielęgnacja przyniesie doskonałe efekty.

Sadzenie nasion

Nasiona trawy najlepiej rosną na próchniczej, lekko kwaśnej glebie, optymalne pH to 5,5–6,5. Zbyt kwaśny grunt można podsypać na przykład wapnem. Aby uzyskać 100 m² trawnika potrzebować będziemy około 2-3 kilogramów nasion.

Cennik - Trawa z rolki

Cennik 

Dotyczący zakładanie trawy z rolki, zwanej również jako “trawa rolowana” lub “trawnik z rolki“.

24 zł za m² (metr kwadratowy) do 20 kilometrów

25 zł za m² (metr kwadratowy) do 50 kilometrów

26 zł za m² (metr kwadratowy) do 100 kilometrów

 

*podane ceny są zależne od danej lokalizacji oraz szczególnych uwarunkowań terenu. Jesteśmy elastyczni, dlatego jeśli chcesz porozmawiać z nami o cenie, serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem tel. 609 011 824

Dlaczego warto korzystać z naszej trawy rolowanej?

Atrakcyjne ceny

Dbamy o to, by cena trawników z rolki dostarczanych przez naszą firmę była atrakcyjna. Wciąż udoskonalamy proces produkcji trawników z rolki, szukamy optymalnych rozwiązań i minimalizujemy koszy. Dzięki temu mogliśmy przygotować korzystna cenowo ofertę.

Wysoka jakość

Doskonale rozkrzewione, bez chorób i chwastów, o pięknym jednolitym kolorze – mowa o naszych trawnikach z rolki. Korzystamy z wysokogatunkowych nasion traw, dzięki czemu trawa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, a jej jakość spełnia najwyższe standardy.

Szybki czas realizacji

Dostarczamy nasze produkty pod wskazany adres i koncentrujemy się na tym, by zakładanie trawnika przebiegało sprawnie. dzięki temu nasi klienci szybko mogą Cieszyc się z nowego trawnika.

Kompleksowość usługi

Poznajemy potrzeby naszych klientów i wychodzimy im na przeciw. Pomagamy wybrać optymalny rodzaj trawnika i dostarczamy go pod wskazany adres. Zespół naszych fachowców zajmuje się również jego rozłożeniem, a w razie pytań chętnie udziela odpowiedzi.

Kontakt

Magic Gardens – Trawa z rolki

Piotr Nowak

tel.: +48 609 011 824

e-mail: biuro@magicgardens.com.pl

 

Dane adresowe:

64-410 Sieraków k. Poznań
ul. Bohaterów 5
Województwo: wielkopolskie

Trawniki z siewu i z rolki – Dodatkowe informacje

Trawa z rolki cena

Jedną z wielu naszych usług ogrodniczych jest zakładanie trawników. W naszej ofercie znajduje się zarówno trawa z siewu, jak i trawa z rolki. Wybór należy do klienta, który może liczyć na naszą fachową radę.

Trawnik z siewu w ogrodzie

Zasianie trawy to dobry pomysł, kiedy do pokrycia jest duży obszar. Rzecz w tym, iż jeśli na rozległym terenie miałby się pojawić trawnik z rolki cena mogłaby się okazać zbyt wysoka. Zasadzenie trawnika jest jednak dosyć czasochłonne, gdyż wymaga wykonania dodatkowych czynności takich, jak:

  • przygotowanie gleby

  • przekopanie terenu

  • ugorowanie gleby

  • utwardzanie

Sadzenie nasion

Klient ma do wyboru wiele rodzajów trawy, różniącej się m.in. pod względem odcienia zieleni, czy też tempa wzrostu. Zawsze służymy pomocą w dobieraniu odpowiednich nasion do danej gleby oraz warunków atmosferycznych.

Po dokonaniu wyboru przechodzimy do równomiernego rozprowadzania nasion. Kolejnym krokiem jest delikatne grabienie, a jeżeli jest to potrzebne, to również wałkowanie gleby. Liczba zadań do wykonania sprawia, że aby trawnik z siewu został przygotowany, niezbędny jest ogrom pracy. O ile samodzielne stworzenie trawnika to niezwykle trudne zadanie, o tyle w wykonaniu grupy naszych fachowców przebiega ono szybko i sprawnie.

Trawa z rolki – kiedy to dobre rozwiązanie?

Wyłożenie w ogrodzie trawnika z rolki to kolejna z oferowanych przez nas usług. Trawa z rolki to wycięte z gruntu paski darni, przeznaczone do wyłożenia na glebie. Wykorzystanie ich w ogrodzie ma wiele zalet, których nie sposób przecenić.

Przede wszystkim, trawnik z rolki ozdabia ogród jeszcze tego samego dnia, w którym został zakupiony. Jest to zatem niezawodny sposób na szybkie poradzenie sobie z kwestią trawnika. Ponadto, klient unika rozczarowania estetyką trawnika, gdyż od początku doskonale wie, jak wygląda trawa z rolki. Co więcej, trawnik z rolki cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, jak również na choroby.

Jeżeli chodzi o trawnik z rolki cena stanowi jedyny potencjalny problem. Jednak przy pokrywaniu niewielkiego terenu kwoty, jakie klient musi wyłożyć za trawnik z rolki, nie są wcale przerażające. Większy kłopot pojawia się w przypadku większych obszarów.