Trawa w rolkach, z siewu

Trawniki z siewu i z rolki

Trawa z rolki cena

Jedną z wielu naszych usług ogrodniczych jest zakładanie trawników. W naszej ofercie znajduje się zarówno trawa z siewu, jak i trawa z rolki. Wybór należy do klienta, który może liczyć na naszą fachową radę.

Trawnik z siewu w ogrodzie

Zasianie trawy to dobry pomysł, kiedy do pokrycia jest duży obszar. Rzecz w tym, iż jeśli na rozległym terenie miałby się pojawić trawnik z rolki cena mogłaby się okazać zbyt wysoka. Zasadzenie trawnika jest jednak dosyć czasochłonne, gdyż wymaga wykonania dodatkowych czynności takich, jak:

  • przygotowanie gleby

  • przekopanie terenu

  • ugorowanie gleby

  • utwardzanie

Sadzenie nasion

Klient ma do wyboru wiele rodzajów trawy, różniącej się m.in. pod względem odcienia zieleni, czy też tempa wzrostu. Zawsze służymy pomocą w dobieraniu odpowiednich nasion do danej gleby oraz warunków atmosferycznych.

Po dokonaniu wyboru przechodzimy do równomiernego rozprowadzania nasion. Kolejnym krokiem jest delikatne grabienie, a jeżeli jest to potrzebne, to również wałkowanie gleby. Liczba zadań do wykonania sprawia, że aby trawnik z siewu został przygotowany, niezbędny jest ogrom pracy. O ile samodzielne stworzenie trawnika to niezwykle trudne zadanie, o tyle w wykonaniu grupy naszych fachowców przebiega ono szybko i sprawnie.

Trawa z rolki – kiedy to dobre rozwiązanie?

Wyłożenie w ogrodzie trawnika z rolki to kolejna z oferowanych przez nas usług. Trawa z rolki to wycięte z gruntu paski darni, przeznaczone do wyłożenia na glebie. Wykorzystanie ich w ogrodzie ma wiele zalet, których nie sposób przecenić.

Przede wszystkim, trawnik z rolki ozdabia ogród jeszcze tego samego dnia, w którym został zakupiony. Jest to zatem niezawodny sposób na szybkie poradzenie sobie z kwestią trawnika. Ponadto, klient unika rozczarowania estetyką trawnika, gdyż od początku doskonale wie, jak wygląda trawa z rolki. Co więcej, trawnik z rolki cechuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, jak również na choroby.

Jeżeli chodzi o trawnik z rolki cena stanowi jedyny potencjalny problem. Jednak przy pokrywaniu niewielkiego terenu kwoty, jakie klient musi wyłożyć za trawnik z rolki, nie są wcale przerażające. Większy kłopot pojawia się w przypadku większych obszarów.